Poranki dla dzieci w Panoramie Racławickiej i Dni Wolnej Sztuki w Muzeum Narodowym dla dorosłych to nowości w tegorocznej wakacyjnej ofercie edukacyjnej Muzeum Narodowego i jego oddziałów.
Zorganizowany po raz pierwszy w kwietniu tego roku Dzień Wolnej Sztuki spotkał się z tak ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, że muzeum postanowiło organizować tego typu spotkania częściej.
Przypomnijmy, że Dzień Wolnej Sztuki odbywa się na całym świecie co roku w kwietniu. Celem jest zachęcenie zwiedzających do bardziej wnikliwego poznawania dzieł sztuki. Przez godzinę zwiedzający oglądają wystawy, zatrzymując się przy pięciu wybranych obiektach. Przy każdym z nich stoi wolontariusz, którego zadaniem jest zachęcenie do dokładniejszego zapoznania się z daną pracą poprzez opowiadanie ciekawostek na jej temat czy zwrócenia uwagi widzów na detale.
Wolontariusze Muzeum Narodowego są w większości historykami sztuki, a podczas wakacyjnych Dni Wolnej Sztuki (14 i 28 lipca oraz 25 sierpnia) będą opowiadać o wybranych obrazach: m.in. portretach i autoportretach Witkacego, „Chłopcu niosącym snop” Gierymskiego czy „Chrzcie Chrystusa” Sprangera.
W muzeum przez całe wakacje organizowane też będą zajęcia dla dzieci, podczas których będzie się można dowiedzieć, jak wyglądała dawna apteka, spotkać się z nietoperzem, poznać sztukę chińską i tajemnice średniowiecznych mistrzów. Wakacyjne poranne spotkania dla dzieci i opiekunów wprowadza też Panorama Racławicka, natomiast Muzeum Etnograficzne zaprasza m.in. na zajęcia poświęcone dawnej szkole, wiejskim zabawom oraz wyrabianiu pierników.
Więcej informacji na stronie muzeum: www.mnwr.art.pl
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis