Brak grafiki
Inne

Chodzi o kasę

We Wrocławiu i w wielu innych polskich miastach trwała wojna o sieć internetową. Oficjalnie protestującej młodzieży chodziło o wolność w sieci, o to, aby państwo pod jakimś pretekstem nie mogło ingerować w internetowe swobody. Autorom przepisów ACTA oficjalnie chodziło o obronę artystów i autorów, czyli o ochronę praw autorskich.

Więcej…

Publicystyka

Biedronka atakuje!

Była na Zielińskiego hala sportowa. Wybudowano ją jeszcze za komuny, aby dzieci i młodzież płci obojga trenowały w niej dżudo i inne sztuki walki i żeby podnosiły swoją sprawność fizyczną. Bo w zdrowym ciele zdrowy duch i komuna zawsze trochę grosza rzucała na sport i rekreację szczeniaków, chociaż mniej, niż na esbecję, jasne. Więcej…

Brak grafiki
Felieton

Patologia

Aptekarka, zanim zrealizuje mi receptę z buntownicza pieczątką, każe mi pokazać druk ZUS RMUA. A kiedy szaleję z wściekłości, bo przecież nie noszę w kieszeni zusowskich formularzy, kobieta pokazuje winnego: „Widzi pan, co lekarze robią! Walczą o swoje interesy, a pacjent cierpi”. Więcej…

Brak grafiki
Felieton

Człowiek zmienia skórę

To zupełnie niezrozumiałe, że po wejściu na ekrany kin filmu „80 milionów” widzowie nie bili się o bilety na seanse. A przecież ten kolorowy, 105-minutowy film fabularny opowiada o wydarzeniach najprawdziwszych z prawdziwych i absolutnie słusznych. Więcej…

Brak grafiki
Publicystyka

Stan bezdomności

Większości z nas kojarzy się jak najgorzej – ma twarz dworcowego kloszarda, ulicznego żebraka, menela, który zasłużył sobie na swój marny los. To mit, w dodatku bardzo szkodliwy, mówią praktycy na co dzień zajmujący się problematyką bezdomności. I przypominają, że ma ona także krańcowo odmienne oblicza: kobiet uciekających przed przemocą, starych ludzi, dla których zabrakło nagle miejsca w domu, samotnych matek i ich dzieci… Jest niczym lustro, obnażające wszystkie słabości naszego systemu. Więcej…