Jej portret

Wiktor Franko uważany za jednego z ciekawszych młodych polskich fotografów mody. Publikował w „Prism Magazine”, „Camerapixo”, „Confashion” oraz chińskim „Prime Magazine”. Jest dwukrotnym laureatem konkursu Viva Photo Awards i autorem trzech ostatnich plakatów na europejski konkurs dla projektantów mody – Off Fashion. Od 26 lutego jego fotografie można będzie oglądać w Firleju.

Wystawa prezentowana w Firleju jest zbiorem zdjęć, które powstały w latach 2008 – 2012. Wśród nich znajdują się zarówno bardzo melancholijne i emocjonalne portrety kobiet, jak również zdjęcia typu „beauty & fashion”. Ukazują one kobietę jako istotę niezwykle inspirującą, sensualną, eteryczną, zaskakującą, pociągającą, tajemniczą, a czasem demoniczną.

Fotograf przywiązuje dużą wagę do aranżacji zdjęć i sposobu ich wykonania. 

W swojej fotografii Franko posługuje się często motywami i nawiązaniami literackimi (jeden z cykli poświęcił powieściom Milana Kundery), w niektórych pracach widać silne wpływy surrealizmu, a zdjęcia często określane są terminem „malarskie”. Jak sam twierdzi, najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój oraz zaskoczenie.

Ekspozycja czynna będzie do 24 marca.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*