Brak grafiki
Felieton

CZŁOWIEK JEST ZŁY

Dlaczego tak szybko dajemy się podzielić, skłócić, zamknąć na dyskusję? Przecież sukces odnosimy tylko solidarnie współpracując. Moja odpowiedź: bo człowiek jest zły. Ale nie z natury. Z natury, jak uważał Platon, Arystoteles, Konfucjusz, a nawet Więcej…

Brak grafiki
Felieton

Kolaps

Nie będę udawać i powiem wprost: zapytałam AI, co sądzi o ostatniej aferze z noblistką – któż trafniej mogłby się do tego odnieść niż ona?   Tym, którzy szczęśliwie nie doświadczyli tego zgiełku, bo akurat Więcej…