Szansa na nagrodę

fot. kaj
fot. kaj

Czy wrocławskie Narodowe Forum Muzyki zdobędzie prestiżową nagrodę architektoniczną? Na razie lista kandydatów do nagrody im. Miesa van der Rohe jest długa, ale budynek ma spore szanse przedostania się do wąskiego grona laureatów.

 

Nagroda im. Miesa van der Rohe, czyli w pełnej tytulaturze Nagroda Unii Europejskiej w Konkursie Architektury Współczesnej, to prestiżowy tytuł przyznawany raz na dwa lata najciekawszym architektonicznym realizacjom europejskim. W 2015 r. nagrodę otrzymał nowy budynek szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza projektu hiszpańskiej pracowni Estudi Barozzi Veiga.

W tym roku, na długiej liście pretendentów, znalazł się budynek Narodowego Forum Muzyki projektu pracowni Kuryłowicz&Associates. Pod koniec stycznia grono kandydatów do nagrody im. Miesa van der Rohe ma się znacząco zawęzić do 40 budynków, by spośród nich w kwietniu wybrać pięciu finalistów. Gala wręczenia nagrody odbędzie się 26 maja.

Nagroda jest bardzo prestiżowa i stanowi znaczącą promocję miasta, w którym znajduje się budynek-laureat. Zdobycie tytułu nie będzie jednak łatwe, bo NFM ma – jak na razie – sporą konkurencję. Z samej tylko Polski nominowano 10 obiektów – poza Forum, m.in. Muzeum Katyńskie w Warszawie, Arkę Koniecznego czy Muzeum Ognia w Żorach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*