ZOSTAŃ „EUROPRZEDSIĘBIORCĄ”

ZOSTAŃ „EUROPRZEDSIĘBIORCĄ”
Od 1 lutego realizowany jest nowy projekt Gminy Wrocław pt.”Europrzedsiębiorca 45+”. Projekt  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.                        
Realizatorem projektu jest wrocławskie Centrum Integracji Społecznej, które mieści się przy ul. Strzegomskiej 49. Celem projektu jest przygotowanie 60 nieaktywnych zawodowo lub zatrudnionych mieszkańców Wrocławia po 45-tym roku życia do rozpoczęcia i prowadzenia przez minimum 12 miesięcy własnej działalności gospodarczej w branżach wspierających przygotowanie regionu dolnośląskiego do EURO 2012, poprzez udział w szkoleniach, doradztwie indywidualnym i grupowym oraz przekazanie wsparcia finansowego (inwestycyjnego i pomostowego) dla minimum 54 z nich.
W ramach projektu uczestnicy będą objęci bezpłatnym wsparciem szkoleniowo-doradczym, m.in. z zakresu prawa, przedsiębiorczości, księgowości i BHP. Następnie będą mogli starać się o uzyskanie dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej w branżach wpierających rozwój regionu dolnośląskiego na EURO 2012. Po założeniu działalności będą objęci wsparciem pomostowym ( finansowo-doradczym ).
W projekcie przewiduje się III edycje – do każdej z nich zakwalifikowanych  zostanie 20 osób.       Nabór na I edycję rozpocznie się już w połowie kwietnia.  Dla osób zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie Centrum Integracji Społecznej organizuje specjalne spotkania informacyjne, na których można dowiedzieć się szczegółów. Pierwsze z nich już 25 marca 2011 o godz. 15.00 w CIS.

Więcej informacji na : http://www.europrzedsiebiorca.cis.wroclaw.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*