Zostań Mikołajem

Zostań Świętym Mikołajem i podaruj coś schronisku
Zostań Świętym Mikołajem i podaruj coś schronisku

Młodzi ludzie, pracujący w jednej z poznańskich agencji reklamowych, postanowili wykorzystać swoje umiejętności i współczesne metody komunikacji oraz marketingu aby pomóc zwierzętom ze schronisk w całej Polsce. Stworzyli stronę: www.dlaschroniska.pl, na której każdy może wybrać konkretnego zwierzaka i za jej pośrednictwem kupić potrzebną mu rzecz.

 

W ten sposób można pomóc nie wychodząc nawet z domu. Po kliknięciu od razu dostaniemy potwierdzenie na maila, a na stronie odznaczą się rzeczy, które kupiliśmy. Serwis daje możliwość przekazania choćby najmniejszego podarunku dla zwierzaka, nawet za kilka złotych.

– Zwierzęta w schroniskach szukają wciąż ciepła i pomocy dobrych ludzi. Każde nawet najmniejsze wsparcie  jest cenne! – mówi Piotr Baranowski jeden z pomysłodawców akcji. –  Chcemy sprawić, aby zwierzętom, które żyją w schroniskach było lepiej. Do schronisk trafiają często bardzo poturbowane zwierzęta, ślepe, bo właściciel trzymał je w piwnicy, z wrośniętym sznurem na szyi, okaleczone, bo próbowano je zabić.

Od czerwca 2014 do przedsięwzięcia przyłączyło się już 17 schronisk dla bezdomnych zwierząt z całej Polski, w tym schronisko we Wrocławiu.

– W naszym schronisku przebywa aktualnie 250 psów i prawie 200 kotów. Wszystkie one potrzebują pomocy  – mówi dyrektorka schroniska we Wrocławiu, Zofia Białoszewska. – Najciężej znaleźć dom starym dużym psom lub starym kotom. One często zostają w schronisku aż do śmierci. Warto wiedzieć, że stare psy są mądre i często najbardziej wdzięczne nowemu właścicielowi za zabranie ze schroniska. Wbrew pozorom najszybciej potrafią się dopasować do nowego domu – mówi dyrektor Białoszewska.

Inicjatywę wspierają polscy artyści oraz znani blogerzy. We Wrocławiu akcję będą promować Magdalena Kostyszyn autorka bloga o Wrocławiu: venilakostis.com oraz Paweł Bielecki: pawelbielecki.in.

– Nie chcemy podawać tylko suchego komunikatu na naszych blogach, ale  zaprezentować niestandardowo projekt pomocy, z humorem, z dozą szaleństwa, żeby zaangażować jak najwięcej ludzi w pomoc zwierzętom – mówi Magdalena Kostyszyn.

– Obserwujemy, że poprzez media społecznościowe oraz blogi internauci chętnie włączają się w różnego typu akcje – dodaje Paweł Bielecki. W dzisiejszych czasach ludzie robią mnóstwo zakupów przez internet. Zakup czegoś dla zwierzaka  dla wielu z pewnością nie jest czymś bardzo wymagającym.

Inicjatywę można też wspomagać kupując również zaprojektowane specjalnie dla miłośników zwierząt koszulki.  Do tej pory za pośrednictwem akcji  zebrano już ponad 100 tysięcy złotych na rzecz zwierząt. Ku zaskoczeniu twórców przedsięwzięcia dzięki stronie ludzie chcą adoptować przedstawione tam zwierzęta praktycznie każdego dnia.

Czego najbardziej potrzebują zwierzęta ze schroniska we Wrocławiu?

– Przede wszystkim domu i ludzi, którzy pomogą znaleźć im ten dom – odpowiada Pani Zofia Białoszewska, ale jeśli już muszą zostać w schronisku to potrzebne im są rzeczy, które pomogą godnie żyć: ciepłe legowiska, koce, poduszki, małe kołderki, zabawki oraz karma dobrej jakości.

Obecnie przed schroniskiem wystawiony został specjalny kontener. Rzeczy dla zwierząt można przynosić codziennie w godzinach od 9.00-16.30.

Zima to szczególnie trudny okres dla bezdomnych zwierząt.  Akcja serwisu dlaschroniska.pl, to kolejny krok, który ma uświadamiać  jak bardzo zwierzęta potrzebują naszej pomocy. Reagujmy i zróbmy choćby najmniejszy gest, bo dzięki temu los zwierząt ma szansę się poprawić.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*