Czytaj PL

We Wrocławiu – i w trzydziestu innych polskich miastach – ruszyła kolejna odsłona akcji promującej czytelnictwo Czytaj PL.

 

Ma ona charakter bezpłatnej wypożyczalni e-booków i audiobooków – aby wziąć w niej udział, należy pobrać na telefon aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na plakatach w różnych punktach miasta: na przystankach, w szkołach, restauracjach.

czytajpl-obiecalam-800x800

Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której znajdziemy między innymi takie czytelnicze hity, jak „Miasto Archipelag” Filipa Springera, „Koronę śniegu i krwi” Elżbiety Cherezińskiej, „Shantaram” Gregory’ego Davida Robertsa, „Księżniczkę z lodu” Camilli Läckberg, „Czterdzieści i cztery” Krzysztofa Piskorskiego czy „Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena.

By skorzystać z wirtualnej biblioteki wystarczy jeden kod. Do czytania możne też zaprosić pięciu znajomych.

To już kolejna edycja akcji Czytaj PL. W tym roku jej zasięg będzie o wiele większy niż w poprzednich latach –  obejmie ponad 30 dużych miast oraz 450 miejscowości, w których zlokalizowane są szkoły uczestniczące w akcji.

W ramach Czytaj PL przeprowadzona zostanie także pilotażowa akcja „Upoluj swoją książkę”, do której zgłosiło się 1000 szkół ponadpodstawowych z całego kraju. Umożliwi ona wypożyczenie książki na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza – wystarczy mieć smartfon z zainstalowaną aplikacją.

W 200 restauracjach z kolei w ramach „Czytaj PL na przystawkę” goście wypożyczą książki nie odchodząc od stolika, dzięki specjalnym nakładkom na menu.

Akcja organizowana jest w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i potrwa do 30 listopada. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*