Dworzec wyróżniony

W tegorocznej, piątej już edycji plebiscytu Polska Architektura XXL wrocławski Dworzec Główny został wyróżniony – i to trzykrotnie.

Dworzec, przebudowany przez Grupę 5 architekci, został uznany za najlepszą realizację kubaturową w kategorii „stare i nowe”, zdobył też wyróżnienie w kategorii „wnętrza publiczne” oraz Grand Prix całej sekcji architektura wnętrz. Jury doceniło zachowanie maksymalnej liczby historycznych detali i rozwiązań konstrukcyjnych, a jednocześnie wprowadzenie wielu elementów o współczesnej stylistyce – „wnętrza potraktowano z wielką troską; nie tylko przywrócono im dawny blask, ale też znacznie podwyższono ich funkcjonalność”. 

Plebiscyt „Polska Architektura XXL”, organizowany przez internetową Grupę Sztuka Architektury, to jedyny tak kompleksowy przegląd dorobku polskich architektów. W tym roku po raz pierwszy obejmował aż trzy obszary projektowe – architekturę kubaturową, architekturę wnętrz oraz projektowanie krajobrazu i ogrodów.

– Swoim zasięgiem objęliśmy kilka tysięcy realizacji, z których wybraliśmy finałową setkę – mówił Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury, i deklarował: –  Naszą ambicją od tego roku jest skatalogowanie dorobku całej polskiej architektury .

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*