Finaliści Angelusa w Empiku

materiały organizatora
materiały organizatora

Olga Tokarczuk, Jacek Dehnel, Drago Jancar, Ziemowit Szczerek i Lucian Dan Teodorovici w jednej rozmowie. Większość finalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” spotka się na dzień przed ogłoszeniem wyników – będą rozmawiać o swoich najnowszych książkach, Europie Środkowej i odpowiedzą na pytania publiczności. Spotkanie odbędzie się 16 października o godz. 19.30 we wrocławskim Empiku Renoma.

Przypomnijmy, że nagroda „Angelus” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień literackich w naszej części Europy. Przyznawana jest od 2006 roku dla najlepszej książki pisarza z regionu.

Wśród tegorocznych finalistów znalazło się aż pięciu Polaków: podwójna zdobywczyni Nike Olga Tokarczuk z powieścią „Księgi Jakubowe”, poeta, pisarz i tłumacz Jacek Dehnel z książką „Matka Makryna”, Ziemowit Szczerek z reportażem „Siódemka” i Andrzej Stasiuk, który w swoim „Wschodzie” zawarł niezwykły opis podróży, pragnienia, tęsknoty i strachu.

Pisarzy z pozostałych państw reprezentują: słoweński pisarz Drago Jancar nominowany za powieść „Widziałem ją tej nocy”, rumuński autor Lucian Dan Teodorovici z książką „Matei Brunul” oraz dobrze znany w Polsce ukraiński prozaik i poeta Serhij Żadan, autor powieści „Mezopotamia”.

Dyskusję piątki finalistów „Angelusa” poprowadzą Wojciech Bonowicz i Szymon Kloska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*