Ikona rosyjskiej ballady

Żanna Biczewska, niepodobna do nikogo, nieczuła na zmieniające się mody, śpiewa w charakterystycznym dla siebie stylu to, co jest zgodne z jej duchowymi poszukiwaniami. W swoim bogatym repertuarze ma między innymi pieśni rosyjskie i białoruskie, ballady Bułata Okudżawy, utwory autorskie. 22 maja usłyszymy ją we Wrocławiu.

Na estradzie zawsze istniała jako indywidualność. Nie można powiedzieć o niej, że jest „modną piosenkarką”. Niepodobna do nikogo niesie ze sceny swój temat, swój styl. Pieśniami i romansami rosyjskimi zainteresowała się po spotkaniu z inną osobistością rosyjskiej sceny, Bułatem Okudżawą, którego nazywa swoim ojcem chrzestnym na scenie i nauczycielem. Do jej repertuaru weszły narodowe romanse rosyjskie, ballady ludowe, utwory autorskie, m.in.: Bradiaga, Cziornyj woron, Matuszka, Razłuka, Wiecziernij zwon i wiele innych. 

W 1973 roku została laureatką Państwowego Konkursu Artystów Estrady w Moskwie. Od tej pory zaczęła koncertować w kraju i za granicą. Podbijała publiczność niemal w całej Europie. 8 razy z rzędu zachwycała publiczność w paryskiej „Olimpii”. Występowała z koncertami w Ameryce, Kanadzie, Izraelu i w wielu innych krajach.

Żanna Biczewska zaśpiewa we Wrocławiu w ramach Ethno Jazz Festivalu – 22 maja o godz. 20.00, w Synagodze pod Białym Bocianem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*