Letni festyn

Letni festyn

7 czerwca, w sobotę, na placu przy ul. Kolistej, mieszkańcy SMLW „Kozanów IV” spotkali się na dorocznym spółdzielczym festynie. Były konkursy i gry zręcznościowe, występy muzyczne oraz wspólna zabawa aż do wieczora.
 

Zabawa rozpoczęła się o godzinie 12.00. Harcerze z 5 DH „Zielone Berety” przygotowali – jak co roku – mnóstwo gier i konkursów zręcznościowych dla starszych i młodszych dzieci. Było więc malowanie na asfalcie, skoki w workach, żonglerka, strzelanie z łuku i replik broni wojskowej, wspinaczka po skrzynkach i mnóstwo innych konkurencji. Z myślą o najmłodszych przygotowano też kilka bardzo lubianych urządzeń zabawowych – dmuchaną zjeżdżalnię, rodeo, bungie, szynową minikolejkę.

W czasie festynu odbył się także finał konkursu „Mistrz sztuk plastycznych” – mieszkańcy mogli oglądać wyeksponowane prace plastyczne i głosować na ulubione. Wszystkie wykonały dzieci z tutejszej  świetlicy „Pegaz”, pod kierunkiem Jolanty Mazur. Znalazły się wśród nich malowanki na szkle i kaflach, akwarelki, gwasze, rysunki i in. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Wojdyło, drugie – Klaudia Brzozowska, trzecie – Zuzanna Karaśkiewicz, a czwarte – Patryk Zdeb.

Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji przygotowano nagrody (współfinansowane przez RO Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. oraz  Dariusza Fornalczyka, który ufundował puzzle dla dzieci).

Późniejszym popołudniem na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne.  Jako pierwszy wystąpił wrocławski chór „Dumka” pod kierunkiem Józefa Jachera, który bawił słuchaczy wiązanką pieśni biesiadnych. Zaraz po nim – doskonale znany mieszkańcom Kozanowa tutejszy zespół muzyczny Małgorzaty Krzyżosiak.

Równolegle z festynem, od rana, w klubie osiedlowym Hydrofornia przy ul. Modrej, trwał – ostatni w tym sezonie – X Wojewódzki Turniej Grand Prix w warcabach stupolowych. Wzięło w nim udział 43 zawodników z całego województwa. Nagrody i puchary dla uczestników X Grand Prix współfinansowała RO Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., MDK Kopernik oraz Zrzeszenie Młodzieżowych Organizacji Sportowych Wrocław. Zwycięstwo w turnieju wywalczył sobie Oskar Budis z tutejszego Klubu Sportowego „Sokół Wrocław”, drugie miejsce przypadło w udziale zawodniczce z Pęgowa, Katarzynie Mederskiej, trzecie, czwarte i piąte uzyskali także zawodnicy „Sokoła Wrocław”. Cały mijający sezon zakończył się zresztą wielkim sukcesem „Sokoła”, który wygrał w punktacji ogólnej, a indywidualnie ma też wielu najlepszych zawodników w swojej klasie. W kategorii orliczek (do 10 roku życia) najlepsza okazała się Katarzyna Lament, w kategorii młodziczek (do 13 roku życia) – Jagoda Bajkowska, w kategorii młodzików zaś – Oskar Budis. Nie zawiedli kadeci-juniorzy (do 19 roku życia) – w

tej kategorii najlepszy w sezonie był Mateusz Lizurej.

Jeśli już o sukcesach sportowych mowa, warto też przypomnieć o kozanowskiej drużynie piłkarskiej. Drużyna „SMLW Kozanów IV” – zajmująca dotąd czołowe miejsce w II lidze – awansowała do I ligi Wrocławskiej Ligi Piłki Nożnej Sześcioosobowej. (red)
 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*