MIĘDZYNARODOWE FORUM FOTOGRAFII


„Kwadrat”
MIĘDZYNARODOWE FORUM FOTOGRAFII
Szkoła fotograficzna we Wrocławiu „KWADRAT” jest nowoczesną szkołą fotografii artystycznej i pokrewnych dziedzin, działającą w ramach Fundacji Karkonoskiej. Szkoła rozpoczęła swoje funkcjonowanie we Wrocławiu w roku akademickim 2003/2004 i nadal prężnie się rozwija. Pełny kurs obejmuje cztery semestry (dwa lata) i przebiega w systemie zaocznym (zajęcia w co trzecią sobotę i niedzielę). Zajęcia mają charakter warsztatowo-seminaryjny.

Program szkoły skierowany jest do osób w każdym wieku, które pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat fotografii, jako metody wypowiedzi artystycznej i zainteresowane są jej rozmaitymi kulturowymi kontekstami. „KWADRAT” jest otwarty na oczekiwania studentów i w razie potrzeby poszerza program grupy np. o problematykę nowych mediów (film, video, animacja komputerowa, instalacje multimedialne). Specjalnością Szkoły jest kształcenie w zakresie fotografii ujęte w związkach ze sztuką współczesną, które może być istotnym uzupełnieniem programu uniwersyteckich kierunków humanistycznych oraz wyższych szkół artystycznych.

W programie Szkoły równie istotne są przedmioty praktyczne jak i teoretyczne. Prowadzą je artyści-fotografowie oraz historycy i teoretycy sztuki, przede wszystkim polscy ale i także zagraniczni, a zakres tych przedmiotów jest nieszablonowy.

Wykłady i zajęcia w pracowniach oraz spotkania ze znanymi osobowościami świata fotograficznego odbywają się w Domu Edyty Stein przy ulicy Nowowiejskiej 38 we Wrocławiu. Organizowane są również plenery artystyczne a także warsztaty ze studentami szkół niemieckich i czeskich.

W tym roku rozmowy kwalifikacyjne do szkoły odbędą się 12 lipca, oraz 25 i 26 września. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są na adres: fk@ae.jgora.pl.
Szczegółowe warunki naboru, jak też inne informacje na temat szkoły wraz z galerią fotografii studentów oraz absolwentów szkoły znajdziecie Państwo na stronie internetowej http://www.kwadrat.edu.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*