New York w Firleju

W Firleju trwa wystawa fotograficzna pt.: „New York”, autorstwa Luca Kordasa. Na ekspozycję składają się czarno–białe zdjęcia, powstałe podczas wędrówek po ulicach nowojorskiej metropolii. Fotografa interesują przede wszystkim wydarzenia, które rozgrywają się w przestrzeni miejskiej oraz mieszkańcy tej ogromnej aglomeracji. Prace Kordasa – choć wykazują cechy fotografii dokumentalnej – są jednak równocześnie jego osobistymi opowieściami o otaczającej go rzeczywistości, są reakcją na ludzkie gesty i spojrzenia. Niektóre zdjęcia są celowo nieostre, poruszone, rozmazane, dzięki czemu oddają w dużym stopniu nastrój i niezwykłą atmosferę Nowego Jorku, uważanego za miasto, które nigdy nie śpi i którego mieszkańcy żyją w ciągłym pośpiechu.

Według samego artysty najkrótszą recenzją serii „New York” są słowa jego przyjaciółki z Madrytu – Lourdes, która widząc ją napisała: „Cóż za spokojna, ciemna wrażliwość”.

Luc Kordas urodział się w 1984 we Wrocławiu. Student Iberystyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Fotografią zajmuje się od 3 lat. Jego zdjęcie pt: „Sahara Walks” zajęło 4 miejsce w konkursie Landscape Photographer Of The Year organizowanym przez brytyjski magazyn Practical Photographer (wydanie listopadowe 2008). W swoim dorobku artystycznym ma on również dwie wystawy, które prezentowane były we Wrocławiu.

Wystawa czynna do 28.02.2009 r.
 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*