Różewicz apokaliptyczny

15 lutego w Firleju o godz. 18.00 odbędzie się koncert Karoliny Cichej w oparciu o teksty Tadeusza Różewicza – „Do ludożerców”.

”Do ludożerców” – to koncert w niezidentyfikowanym stylu muzycznym na głos, perkusję i bas. Tadeusz Różewicz w muzycznej adaptacji Karoliny Cichej (kompozytorki, wokalistki, aktorki teatru "GARDZIENICE") stanowić ma  ciekawy eksperyment muzyczny.

Jak pisze sama kompozytorka:  „Wybrałam teksty komentujące rzeczywistość XXI wieku – doraźne, krytyczne, niekiedy niemal publicystyczne. Różewicz apokaliptyczno-zgrywny, Różewicz ironiczny i liryczny. Podobnie z muzyką. Miała być współczesna. Miała uciekać od zgubnych cech piosenki poetyckiej, liryczno-sielankowa otoczka nie pasuje do nerwu tekstów Różewicza. Styl muzyczny natomiast podpowiadał mi każdy fragment wiersza z osobna. Ważną rolę gra w tekstach pastisz. Stąd taka różnorodność muzyczna: od rocka po twist, od hip-hopu po menuet. Chciałam, żeby nie było w mojej muzyce pretensji: żeby poza należytą dawką tragiczności miała jednocześnie lekkość – tak, aby do niektórych utworów chciało się zatańczyć; żeby było w niej miejsce zarówno na czyste piękno, jak i na groteskę”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*