Spółdzielcy nagrodzeni

18 grudnia we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć spółdzielni pracy mijającego roku. Uroczystość zorganizowało Dolnośląskie Stowarzyszenie Spółdzielcze oraz warszawski  Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy. Wybrano Wrocław, bo to właśnie tutejsze spółdzielnie znalazły się w czołówce najlepszych.

W spotkaniu udział wzięło liczne grono działaczy spółdzielczych z całego Dolnego Śląska i przedstawiciele krajowych władz spółdzielczych z wiceprezesem Krajowej Rady Spółdzielczej, Januszem Paszkowskim na czele. Władze wojewódzkie reprezentował wicewojewoda dolnośląski, Zdzisław Średniawski.

Główną częścią uroczystości było przedstawienie rankingu 100 najlepszych spółdzielni pracy oraz rankingu spółdzielni wychodzących z kryzysu – prowadzonego od lat przez Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy. Ranking ten pozwala – w oparciu o kryteria ekonomiczne oraz społeczne – wyłaniać spółdzielnie, które nie tylko dobrze gospodarują, ale i dobrze wypełniają swoje społeczne posłannictwo.

Była więc wrocławska uroczystość doskonałą okazją, aby dolnośląskim laureatom wręczyć nagrody i puchary. I tak w rankingu „100 spółdzielni pracy” I miejsce  zajęła Spółdzielnia Pracy „Agrobud” z Wrocławia,  a III miejsce – również wrocławska – Farmaceutyczno-Chemiczna Spółdzielnia Pracy „Labor”.
W rankingu „spółdzielnie pracy wychodzące z kryzysu” I miejsce zajęła wrocławska Spółdzielnia Pracy „Surmet”.
 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*