Turniej mikołajkowy

Turniej mikołajkowy

6 grudnia w Hydroforni odbył się mikołajkowy turniej warcabów stupolowych dla dzieci,  zorganizowany wspólnie przez sekcję warcabową sportowego klubu „Sokół”, klub osiedlowy z ulicy Modrej oraz spółdzielnię. Po zakończeniu rozgrywek wszyscy mali zawodnicy otrzymali, poza dyplomami oraz nagrodami sportowymi, mikołajkowe paczki.

Warcabowe turnieje okolicznościowe to nie nowość, bo organizowane są przez klub „Sokół” regularnie od kilku lat (to na nich stawiali swoje pierwsze kroki mistrzowie „Sokoła”) – po raz pierwszy jednak zdecydowano się połączyć zawody z imprezą mikołajkową, urządzaną – jak co roku – przez spółdzielnię.
– Postanowiliśmy tym razem zmienić nieco formułę mikołajków – mówi Lucyna Klekot z osiedlowego klubu przy ul. Modrej, – po pierwsze dlatego, by uhonorować dzieci, które działają już w sekcji sportowej, po drugie, w nadziei, że ta inicjatywa przyciągnie do klubu inne maluchy.
W turnieju (rozegranym w czterech kategoriach: dziewczynki, chłopcy do 10 lat oraz dziewczynki, chłopcy od 11 do 13 lat) wzięło udział 30 zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach – medale, a zdobywcy każdego pierwszego miejsca dodatkowo puchary. Rozgrywkom przypatrywał się życzliwie, dopingował – a czasem także siadał do gry – Mikołaj (w tej roli wystąpił Zbigniew Kempisty, pracownik spółdzielni), który na zakończenie rozgrywek rozdał też wszystkim dzieciom mikołajkowe paczki.
– To była bardzo udana impreza – mówił Ryszard Chącki, trener sekcji warcabowej. – Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: spółdzielni za ufundowanie paczek oraz nagród rzeczowych oraz Związkowi Młodzieżowych Organizacji Sportowych, który zakupił puchary i medale.
(red)

Dziewczynki, klasa I-III klasa I–III
1. Apolonia Miążek
2. Paulina Pastusiak
3. Natalia Góralska

Chłopcy, klasa I–III
1. Dawid Grzecznik
2. Adam Biadasiewicz
3. Julian Wach

Dziewczynki, klasa IV–VI
1. Dominika Kondracka
2. Wiktoria Cyran
3. Karolina Gołąbek

Chłopcy, klasa IV–VI
1. Filip Puć
2. Maciej Król
3. Przemysław Dyrcz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*