WROSTJA tuż tuż

Już za parę dni, 22 listopada, rozpoczną się 43. Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. W tym roku, pomimo trzydniowej, kryzysowej wersji festiwalu (zazwyczaj trwającego 5-6 dni) organizatorzy zapewnili miłośnikom monodramu naprawdę interesujący program.

 W listopadową niedzielę w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora weźmie udział 9 aktorów, którzy zaprezentują się przed wymagającym jury i powalczą o miano najlepszego monodramisty w Polsce. Tym razem 38. OFTJA zagości w Teatrze Muzycznym Capitol, na deskach którego będzie można zobaczyć również pokaz mistrzowski dyrektora Teatru Studio w Warszawie, Bartosza Zaczykiewicza.

Drugi międzynarodowy dzień festiwalu rozpocznie się sesją w Klubie Muzyki i Literatury pt. „W poszukiwaniu definicji c.d.”. Potem swoje spektakle zaprezentują aktorzy z Armenii, Bośni i Hercegowiny, Mongolii, Serbii, Szwecji i Rosji. Po raz pierwszy festiwal zagości również we wrocławskiej synagodze, w której będzie można zobaczyć teatr dokumentalny Leo Kantora.

Gospodarzami trzeciego dnia będą Wrocławski Teatr Lalek i Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna Filia we Wrocławiu. Zapowiada się naprawdę intensywne, przynajmniej dwunastogodzinne świętowanie, które rozpocznie prezentacja monodramów profesorów wrocławskiej PWST. 
Organizatorzy zadbali o premiery z obiecującymi nazwiskami. Swój nowy monodram „Kod” zagra znakomity Janusz Stolarski, w 200. rocznicę urodzin Juliusza Słowackiego premierę będzie miał „SŁO” w reżyserii Jana Peszka, a w 50-lecie „Wieży malowanej” Wojciecha Siemiona ukaże się publikacja z serii „Czarnych książeczek z Hamletem” – „Teatr Siemion” autorstwa Tomasza Miłkowskiego.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie: http://www.wrostja.art.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*