Dziesięciolecie „Sokoła”

Dziesięciolecie „Sokoła”

Osiedlowy Klub Sportowy „Sokół” działający przy SMLW „Kozanów IV” obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Z tej okazji w klubie przy ul. Modrej 12 na Kozanowie otwarto wystawę upamiętniającą historię „Sokoła” i osiągnięcia jego zawodników.

Złożyły się na nią nie tylko pamiątkowe fotografie, wypisy z kronik, fragmenty prasowych doniesień, ale także blisko 100 pucharów, medali i dyplomów zdobytych przez zawodników OKS „Sokół” w mijającym dziesięcioleciu.
Przypomnijmy, że najstarszą klubową sekcją jest sekcja warcabów stupolowych, prowadzona od 1999 roku przez trenera Ryszarda Chąckiego, która niemal od początku swej działalności zaczęła osiągać znaczące sukcesy w warcabowych turniejach: i tych lokalnych, i tych ogólnopolskich. Ale nie tylko. Warto wspomnieć, że w 2006 roku Alicja Kaszuba, młodziutka zawodniczka „Sokoła”,  zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy w Tallinie. Tych warcabowych talentów było w „Sokole” zresztą dużo więcej (przypomina o tym Galeria Mistrzów, stworzona specjalnie na potrzeby wystawy), nic więc dziwnego, że klub szybko stał się znany i ceniony, czego wymiernym wskaźnikiem była wizyta na Kozanowie Rosjanina, Aleksandra Georgijewa, mistrza świata w warcabach stupolowych.
W tym sezonie sekcja może powiększyć jeszcze swoją medalową pulę – na tegoroczne Mistrzostwa Europy do Holandii zakwalifikował się bowiem Oskar Budis, a na Mistrzostwa Świata, które odbędą się z końcem sierpnia w Mławie,  pojedzie aż trzech zawodników „Sokoła” – Oskar Budis, Jagoda Bajkowska i Adam Biadasiewicz. 
Ale OKS „Sokół” to przecież nie tylko warcaby, bo klub wraz z upływem lat rozrastał się i rozszerzał działalność. Dziś w jego skład wchodzi także Klub Wędkarski „Karaś”, sekcja petanque (jedna z najprężniejszych w kraju) oraz drużyna piłkarska, które też mają na swoim koncie liczne sukcesy, o czym najlepiej przekonują zgromadzone na wystawie puchary i dyplomy.
Tę działalność dostrzega i docenia nie tylko lokalna społeczność. Na uroczystym otwarciu wystawy w lipcu, w którym wzięli udział członkowie „Sokoła” z jego przewodniczącym Stanisławem Zatoniem oraz przedstawiciele władz spółdzielni i spółdzielczego samorządu, pojawił się także przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, dyr. Marcin Przychodny, który wręczył zebranym pamiątkowy puchar w uznaniu za wieloletnią działalność sportową.
Tych, którzy jeszcze wystawy nie widzieli, zachęcamy do odwiedzenia klubu przy ul. Modrej. Jest na co popatrzeć. Wystawa potrwa do końca sierpnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*