Głos spółdzielców

gazeta newspaper do publicystyki
fot. Jon S www.flickr.com/photos/62693815@N03/ // CC BY

„Głosy przedstawicieli środowiska spółdzielców spotykają się z niezrozumieniem i nie znajdują odbicia  w opracowywanym przez sejmową komisję projekcie ustawy Prawo spółdzielcze; nie zostały uwzględnione również  rozsądne i ważne wypowiedzi uczestników wysłuchania publicznego z czerwca 2013 roku” – pisze Ruch Obrony Członków Spółdzielni Mieszkaniowych przy SM im. Wł. Jagiełły w Łodzi i zapowiada ogólnopolską konferencję spółdzielców – pod patronatem Ogólnopolskiej Izby Gospodarki Nieruchomościami i miesięcznika „Domy Spółdzielcze”, przy współpracy Stowarzyszenia Inicjatywa Rozsądnych Polaków. 

Prace Komisji Nadzwyczajnej toczą się w niepożądanym  dla nas, dla naszych rodzin, dla środowiska, w którym żyjemy na co dzień – kierunku. Przeciwko takiemu stanowi rzeczy zaprotestowaliśmy przez wystosowanie listu do Przewodniczącego Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw w zakresie prawa spółdzielczego – Pana Posła Marka Gosa – piszą przedstawiciele Ruchu.

Głosy środowiska spółdzielców  spotykają  się z niezrozumieniem i nie znajdują odbicia  w opracowywanym przez sejmową komisję projekcie ustawy Prawo spółdzielcze; nie zostały uwzględnione również  rozsądne i ważne wypowiedzi uczestników wysłuchania publicznego z czerwca 2013 roku. W tej sytuacji widzimy pilną potrzebę zwołania Ogólnokrajowej Konferencji Spółdzielców, która wypracuje najskuteczniejsze metody oddziaływania nas, spółdzielców, na kształt przygotowywanego przez Komisję Nadzwyczajną  projektu ustawy, a także na posłów, senatorów i Prezydenta RP w toku kolejnych procedur uchwalania ustawy Prawo Spółdzielcze. Konferencja ta będzie też wsparciem dla wystąpień wyżej wymienionych przedstawicieli spółdzielczości w Polsce, w tym spółdzielczości mieszkaniowej, oraz dla tych posłów zasiadających w Komisji, którzy bronią zasad spółdzielczych.

Konferencja odbędzie się 16 stycznia w Jagiellońskim Ośrodku Kultury w Łodzi, ul. Wspólna 6.

Na konferencję zaproszono  Alfreda Domagalskiego, prezesa zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej, dr Jerzego Jankowskiego, przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej, Krzysztofa Kwiatkowskiego, prezesa Najwyższej Izby Kontroli  oraz parlamentarzystów i przedstawicieli samorządów lokalnych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*